Ikasleen eta federatuen AIE Liga 2021-2022 – 1. jardunaldia

¡¡¡Klub osoa martxan jartzen da!!!

Joan den azaroaren 20an Mendizorrotzako igerilekuan jarri ziren martxan gure eskola-kirolariak eta federatuak.

Guztira 137 kirolari, 83 kirolari hiru kategoriatan banatuta: benjaminak, kimu aurrekoak eta kimuak eta 54 kirolari kategoria federatuetan banatuta: haurrak, juniorrak eta absolutuak.


Arratsaldeko lehen orduan, gure ikasleek urduritasunez eta ilusio handiz kargatu zituzten motxilak, kasu askotan lehiaketan debuta egiteko edo urte eta erdiko etenaldi luze baten ondoren berriz hartzeko. Eta nota onarekin egin zuten, erakutsi baitzuten, nahiz eta ezin izan duten lehiatu, gogoz entrenatu badira, Eskola Ligako 1. jardunaldi honetan berriro lehiaketa moduan igerilekura jauzi egiteko unea iristen zenerako.

Benjaminek krol proba bat igeri egin zuten 50 edo 100 metroko distantzian, kimu aurrekoek bi probatan krol proba bat 100 edo 200 metrotan gehi 50B eta arrainkumeek 100 metroko bi probatan, krol eta tximeleta estiloetan.

Lehen hiru sailkatuen artean eskola-igerilari hauek nabarmendu ziren:

BENJAMINAK
Jon Ibarraran (50L), Martina Castresana (50L), Mark Navarro (100L), Alex Antón (100L), Ekain Basabea (100L), Ayala Goyarrola (100L), Izaro Herrero (100L)

AURREARRAINKUMEAK
Manex Abad (200L-50B), Urtzi Puertas (200L-50B), Imanol Juaristi (200L), Fermín Martínez (100L), Malen Abaitua (100L-50B), Martina Durana (100L), Unai García (50B), Eider Aguirre (50B)

ARRAINKUMEAK
Beñat Abaitua (100L-100M), Jon Ayastuy (100L-100M), Ibon González (100L), Peio Juaristi (100M), Sergio Lpz de Ocariz (100L-100M), Uxue Guzmán (100L-100M), Uxuri Iza (100L-100M), Pello Errasti (50M), Ariger Marimón (100M)

Arratsalde erdian, federatuek ikasleen txanda hartu zuten FAN Liga Federatua jokatzeko. Txapelketa horrek autonomia eta estatu mailako txapelketetarako markak egiteko balio du.

Guztira 47 minimo autonomiko egin ziren, kategoriaka honela banatuta: 22 absolutu, 3 absolutu gazte, 11 junior, 7 infantil eta 4 gutxieneko giltza haur mailako neguko txapelketarako.

Proba bakoitzeko lehen hiru postuetan igerilari hauek nabarmendu ziren:

FEMENINOA
Naia Antón (200Ei), Maialen Azpitarte (50E), Maialen Bañuelos (100L-50M), June Mateo (200E), Maider Meléndez (50M), Alejandra Montejo (50M), Uxue Navarro (800L), Leire Ochoa de Eribe (100L), Uxue Ortiz de Pinedo (200Ei), Goretti Rubio (800L), Naroa/200E

GIZONEZKOAK
Javier Albizu (50E-200E), Iker Bañuelos (100L-50M), Pablo Espejo (50E-200E), Unax Gc de Albeniz (200Ei-100B), Ander Jiménez (100L), Aritz Marimón (50M), Adrián Martínez (800L), Jokin Nanclares (800L), Alex Ojanguren (100L-200E), Danel Pérez (20000)

ADI HURRENGO HITZORDUEI. Espainiako Txapelketa absolutua 25. or. eta kluben arteko Euskal Kopa ¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡

Eskolakoen emaitzakFederatuen emaitzak

2021eko lurraldeen artekok EHko txapelketa

Hogeita bost igerilarik jaso zuten FANen deia, Guelbenzuko instalazioetan Lurralde Selekzioen arteko Euskal Herriko Txapelketan parte hartu zuen Arabako konbinatuan parte hartzeko.

Arabako selekzioa 35 igerilarik osatu zuten, eta gure ekarpena Arabako klub guztien artean handiena izan zen: 25 igerilari, horietatik 12 mutilak eta 13 neskak.

Taldekideen artean honako igerilari hauek nabarmendu ziren lehen hiru sailkatuen artean banakako postuak lortuz:

  • Xabier Nanclares: 1.a 100 bular – 2.a 50 bular – 2.a 200 bular
  • Uxue Alba: 2.a 50 bizkar – 2.a 200 bizkar
  • Alex Ojanguren: 2.a 400 libre – 2.a 1500 libre
  • Mikel Arrue: 2.a 50 bizkar
  • Uxue Navarro: 3.a 100 tximeleta – 3.a 200 tximeleta
  • Beñat Agirrebaltzategi: 3.a 50 libre
  • Unax García de Albéniz: 3º 50 bizkar
  • Maider Melendez: 3.a 50 bular
  • Urko Zugazaga: 3.a 400 libre

Markei dagokienez, honako hauek dira Udako eta Neguko Espainiako gutxieneko markak: Uxue Navarroren eskutik (100 tximeleta eta 200 tximeleta) eta Uxue Ortiz de Pinedoren eskutik (100 eta 200 bular).
Honako igerilari hauek osatu zuten hautaketa:

Gizonezkoak: Javier Albizu, Iker Bañuelos, Pablo Espejo, Ander Jiménez, Aritz Marimón, Oier Pérez
Emakumezkoak: Naia Antón, Elaia Bravo, Maddalen Echevarría, Aitana García de Albéniz, Iciar González, June Mateo, Laia Mateo, Alejandra Montejo, Naroa Sanz

ZORIONAK DEITUTAKO GUZTIEI ETA JARRAITU ENTRENATZEN EGUTEGIKO HURRENGO HITZORDUETARAKO!!

2021eko Arabako Neguko Igerilari Osoa

Hasi dugu 21-22 denboraldia!

Joan den urriaren 23an denboraldi berri bati ekin genion eta berri on batekin egin genuen aurrera: urte eta erdiko geldialdiaren ondoren, gure igerilari alebinek jarduera lehiakorrari ekin zioten berriro neguko Arabako Igerilari Sari Osoarekin, federatu eta eskola mailan.

AIEk ezarritako neurri higieniko sanitarioak bete genituen, laguntzaile eta lehiaketako parte-hartzaile guztien segurtasuna bermatzen zutenak, baina harmailetan ikuslerik gabe jarraitzen dugu.

Lehiaketa lau igeriketa estiloetan garatu zen, 100 edo 50 metroko distantzietan federatuentzat eta 50 metroko distantzietan ikasleentzat, generoa kontuan hartu gabeko serie mistoetan.

Oraingo honetan, klubak 50 igerilari federaturekin hartu zuen parte, 25 gizonezko eta 25 emakumezko, eta 32 eskola-igerilari, 17 gizonezko eta 15 emakumezko. 21 horietatik 11 garaikur lortu ziren, eta igerilari osatuenak izan ziren urteen eta kategorien arabera igerilari osatuenak honako hauek izan ziren:

  • 2011ko Alebin txapelduna: Malen Abaitua
  • 2009ko alebin txapelduna: Sergio Lpz de Ocariz
  • 2008ko alebin txapelduna: Beñat Abaitua
  • 2007ko Urteko Haur Txapelduna: Uxue Navarro
  • 2005eko Junior txapelduna: Pablo Espejo
  • 2004ko Absolutu-gazte txapelduna: Uxue Alba
  • 2003ko Absolutu-gazte txapelduna: Xabier Nanclares
  • 2002ko Absolutu-gazte txapelduna: Beñat Agirrebaltzategi
  • Gizonezkoen senior txapelduna: Alex Ojanguren
  • Emakumezko senior txapelduna: Maider Meléndez
  • 50 m-ko txapeldun absolutua Iker Bañuelos

Eutsi gogor eta zorte handia hasi dugun denboraldi honetarako eta entrenatzen jarraitzera! ¡¡¡¡¡¡¡¡

Emaitzak