Igeriketa eskolako izen-ematea: 2020ko Apirila-Ekaina

Zuen seme-alabek hurrengo hiruhilekoan —Apirilatik ekainara— jarraitzea nahi baduzue, kuota ordaindu behar duzue Kutxabank edozein bulegotan (kontu korrontea: ES36 2095 3150 26 1090212548). Hau da Kuotaren zenbatekoa, eskolako egunen arabera:

  • Astean egun bat: abonatu zaretenontzat, 86€; ez zaretenontzat 113€.
  • Astean bi egun: abonatu zaretenontzat, 117€ ; ez zaretenontzat 159€.

GARRANTZITSUA: Ordainketaren kontzeptu gisa, IKASLEAREN IZEN‑ABIZENAK adierazi.

BERRITZEKO EPEA: Otsailaren 19tik martxoaren 4ra. Egun horretatik aurrera, berritu ez dutenen lekuak banatzen hasiko gara, itxaron zerrendan daudenen artean.

Jarraitu nahi ez duzuenok, mesedez, baieztatu eskolatik kendu nahi duzuela. Horretarako, etorri Judizmendi igeriketa klubera (astegunetan, 17:30etatik 19:30era), deitu 945 130 223 telefonora, edo idatzi escuela@cnjudizmendi.com helbidera.

Bigarren hiruhilekoaren amaiera, 2020ko martxoaren 21ean
Hirugarren hiruhilekoaren hasiera, 2020ko martxoaren 23an

2020ko infantilen Euskal Herriko neguko txapelketa

Iruneko infantilen Euskal Herriko neguko txapelketa bikainean infantilak gailendu dira

Mugako lurretako pasatu den asteburuak sorpresa eder asko ekarri zizkigun. Azken Portu kiroldegiaren beroari eusteko mozorroak jantzita, neguko Euskal Herriko Txapelketara abiatu ginen, Irunera hain zuzen, eta ilusioz beteta. Eta Gasteiza oso zenbateko itsaropentsuak ekarri genituen:

  • Igerilari gehien eraman zuen kluba izan ginen (23 igerilari, 12 mutil eta 11 neska). CD Bidasoa XXI eta Galdakao IT klubetan 17 izan ziren.
  • Igeri egindako proba gehien egin zuen kluba izan ginen (75)
  • 23 domina eta 13 laugarren postu; beraz, sari gehien jaso zuen kluba
  • Espainiako 4 gutxieneko marka

Azken finean, neguko infantilen txapelketa ederra izan da, non gure igerilariak errendimendu ona adierazi duten eta talentu berriak azaldu diren.

Banakako probetan eta erreleboetan lortutako 23 dominak horrelaxe banatu ziren:

  • 5 urre: Pablo Espejo (100 bular-200 bular), Unai Galdós (800 libre), Laia Mateo (100 bizkar-400 libre)
  • 10 zilar: Naia Antón (100 estilo), Pablo Fernández (100 estilo-200 bular), Unax Gc de Albéniz (200 bizkar-400 estilo), Eneko Gonzalo-Bilbao (200 bular), Goretti Rubio (1500 libre), Urko Zugazaga (800 libre), emakumezko 4×100 libre eta 4×200 libre (Karla Álvarez de Eulate, Naia Antón, Elaia Bravo, Laia Mateo)
  • 8 brontze: Naia Antón (50 libre), Elaia Bravo (100 libre-800 libre), Julen Carrascosa (100 estilo), Maddalen Echevarría (100 estilo), Pablo Fernández (100 bular), Unai Galdós (1500 libre), Eneko Gonzalo-Bilbao (100 bular)

Gainera, 13 laugarren postu izan genituen: Karla Álvarez de Eulate (400 libre), Xabier Bartolomé (100 libre-200 libre), Julen Carrascosa (400 estilo), Unax Gc Albéniz (200 estilo), Iciar González (200 libre-400 libre), Laia Mateo (50 libre), Danel Pérez (800 libre), Urko Zugazaga (1500 libre), emakumezko 4×100 estilo (Laia Mateo, Maddalen Echevarría, Karla Álvarez de Eulate, Naia Antón), gizonezko 4×100 estilo (Unax Gc Albéniz, Pablo Espejo, Pablo Fernández, Xabier Bartolomé), gizonezko 4×100 libre (Unax Gc Albéniz, Xabier Bartolomé, Juan Mediavilla, Unai Galdós).

Espainiako infantilen txapelketarako 14 gutxieneko marka lortu ziren eta horien artean Pablo Espejok lortutakoak azpimarratu nahi ditugu, bere lehenengo gutxienekoak eta txapeleketa horretan klubeko ustekabeko markak izan baitira.

Gutxienekoen laburpena hauxe izan da:

  • Laia Mateo: sei gutxieneko, 100 bizkar, 200 libre eta 400 libre negurako eta udarako
  • Unax Gc Albéniz: lau gutxieneko, 100 bizkar eta 200 bizkar negurako eta udarako
  • Pablo Espejo: lau gutxieneko, 100 bular negurako eta udarako eta 200 bizkar eta 200 bular udarako
  • Gainera, gure nesken emakumezko 4×100 libreko erreleboa: Karla Álvarez de Eulate, Naia Antón, Elaia Bravo eta Laia Mateo udarako gutxienekoa lortzear egon ziren. Gauza bera gertatu zitzaien bere banakako probetan Pablo Fernándezi, Naia Antóni eta Elaia Bravori, gutxienekoak hurbil-hurbiletik ukitzekotan egon ziren eta.

ZORIONAK HOGEITA HIRU IGERILARIOI TXAPELKETA HORREGATIK, GAINERAKO DENBORALDIRAKO BULTZADA BAITA!!

EmaitzakArgazkiak

2020ko AFA eskolarteko ligaren 4. jardunaldia

Pasa den larunbatean, arratsaldeko jardunalian, AFA eskolarteko ligaren laugarren jardunaldian gure benjaminek “etxean” jokatzen zuten, Estadion anfitrioi hain zuzen.

Etorkizunari begirako gure apustuek lehiatzen ziren hiru probetatik bi probatan hartu zuten parte: 200 bular, 50 tximeleta eta 100 tximeleta, gehi emakumezko eta gizonezko 4×50 libreko erreleboak eta 4×50 estiloko errelebo mistoa.

Lehenengo postuak honako igerilari hauek bete zituzten:

  • 200 bular: Martina Ortega (1.a), Laida Díaz de Cerio (2.a) eta Miren Calleja (3.a) eta Sergio López de Ocariz (1.a), Jon Ayastuy (2.a), Oier Puente (3.a) eta Antton Echevarría (4.a)
  • 50 tximeleta: Maddi López de Luzuriaga (1.a), Amaia Rodríguez de Yurre (3.a), Nahia Andrés (4.a) eta Uxuri Iza (5.a) eta Bruno González (1.a), Oinatz Basabea (2.a) eta Pablo Hernández (3.a)
  • 100 tximeleta: Martina Ugaldea (2.a), Martina Ortega (3.a), Laida Díaz de Cerio (4.a) eta Miren Calleja (5.a) eta Peio Juaristi (1.a), Jon Ayastuy (2.a), Beñat Abaitua (3.a) eta Manex Abad (5.a).

Bestalde, erreleboetan, nagusiek 4×50 libre egin zuten igeri, lehenengo, hirugarren, laugarren eta bosgarren postuak eginda:

  • Emakumezko 4×50 libre 1. postua: Laida Díaz de Cerio, Martina Ortega, Miren Calleja, Martina Ugaldea
  • Emakumezko 4×50 libre 2. postua: Uxue Guzmán, Nahia Andrés, Sara Bidaurratzaga, Nora Durana
  • Gizonezko 4×50 libre 1. postua: Antton Echevarría, Jon Agastuy, Beñat Abaitua, Peio Juaristi
  • Gizonezko 4×50 libre 2. postua: Sergio López de Ocariz, Aitor Díaz de Cerio, Victor Pérez, Pablo Hernández
  • Gizonezko 4×50 libre 3. postua: Oier Puente, Ibon González, Ander Javier Landa, Iñigo Fernández
  • 4×50 estilo mistoa 3. postua: Markel Espejo, Amaia Rodríguez de Yurre, Manex Abad, Maddi López de Luzuriaga
  • 4×50 estilo mistoa 4. postua: Uxuri Iza, Guillermo Carriscaperea, Argider Marimón, Maddi Sanz
  • 4×50 estilo mistoa 5. postua: Imanol Juaristi, Izaro Abecia, Oier Fernández de Retana, Daniela Beltrán de Otálora

ZORIONAK BENJAMIN GUZTIOI, DATORREN JARDUNALDIA ….. MARTXOAN!!!

Emaitzak Argazkiak

2020ko infantil eta juniorren Espainiako Autonomia erkidegoko txapelketa

Hiru igerilari eta tekniko bat Euskal Herriko selekzioarekin

Hiru igerilari, neska bat eta bi mutil, guztiak juniorrak, 25 igerilari bakarrik aukeratu zituen euskal selekziorako klubaren ekarpena izan zen. Eta Kanarietako lur beroetara bidaiatu zuten otsailaren 14, 15 eta 16an CN Metropole historia handiko igerilekuan parte hartzeko. Izan ere, neguaren bihotzean kanpoko igerileku horretan kategoria infantil eta juniorren Espainiako Autonomia Erkidegoko txapelketa izan zuten.
Hiru igerilari horiek hauexek izan ziren: Beñat Agirrebaltzategi, Uxue Alba eta Xabier Nanclares. Eta horretan Oscar Abad lagundu zituen, selekzioaren staff teknikoaren parte izanda, entrenatzaile.

ESPAINIAKO BOST GUTXIENEKO MARKA ETA ARABAKO ADINEKO BI GUTXIENEKO MARKA!!!

Espainiako bost gutxieneko marka lortu ziren: Xabier Nanclaresek juniorren udako eta negurako 100 bular (1.08.83) eta 200 bular (2.30.84) probetan eta Uxue Alba, udako juniorren 100 bizkar proban (1.08.56) bere gutxieneko markak berretsi zituzten.

Arabako adineko markarik onenak ere azpimarratu behar ditugu: Xabier Nanclares 17 urtekoa 100 bular proban (1.08.83) eta Uxue Alba 16 urteko 800 libre proban (9.43.36).

Hauxe da Judizmendi IKaren hiru igerilarien proba eta postuen laburpena, bai banakako probetan, bai erreleboetan:

Uxue Alba:

  • 100 bizkar (1.08.56 – 12.a)
  • 800 libre (9.43.37 – 18.a)
  • 400 libre (4.45.39 – 19.a)
  • 4×200 libre (7.a)

Beñat Agirrebaltzategi:

  • 100 tximeleta (1.00.06 – 14.a)
  • 50 libre (25.53 – 15.a)
  • 100 libre (55.59 – 19.a)
  • 4×100 libre (7.a)
  • 4×100 estilo (8.a)
  • 4×200 libre (9.a)

Xabier Nanclares:

  • 200 bular (2.30.84 – 10.a)
  • 100 bular (1.08.83 – 11.a)
  • 4×100 estilo (8.a)

ZORIONAK LAUROI EUSKAL SELEKZIOAN BERRIRO PARTE HARTZEAGATIK!!!

Alebinen eta infantiles Arabako neguko txapelketa eta Camargoko Udala Sari nagusia

Berriro txapelketaz betetako beste asteburu bat: ia klub osoa lehian bi egoitzatan eta bietan zirrara onak.

Mendizorrotza alebinen eta infantilen Arabako Txapelketaren egoitza izan zen, non 55 igerilari joan baikinen; izan ere, parte-hartzaile gehien izan zituen kluba izan ginen, 26 alebin eta 29 infantil. Hau kategoria hauetako lehenengo deialdi handia izan da.

Lehenago, larunbat arratsaldean, gure aurrebenjaminak lehen aldiz bere Estadio kuttunetik atera ziren Mendizorrotzan lehiatzera, erakusketa moduan. Aldageletatik beldurrak aidean irten ziren instalazio ikaragarri horiek ikusita, baina berehala gainditu eta erakutsi ziguten nola aurreratu duten, 50 libre proba aparta igeri egin ondoren: Malen Abaitua, Eider Aguirre, Elisa Azcorreta, Martina Durana, Anne Sánchez, Alex Armiño, Imanol Bidaurraga, Hegoi Callado, Nicolás Castresana, Eneko Echevarría, Fermín Martínez, Jon Ortiz de Barrón, Pablo Samaniego gure etorkizuna dira.

EUSKAL HERRIKO 107 GUTXIENEKO MARKA, ESPAINIAKO 12 GUTXIENEKO MARKA ETA HIRU ARABAKO ADINEKO MARKARIK ONEN!!

Eta Arabako Txapelketan gutxieneko marka dezente jaso genuen, hain zuzen, Euskadiko 107 gutxieneko marka, 14 giltza-gutxieneko, 55 infantil eta 22 alebin.

Infantilen taldeko hiru igerilari aipatu beharra dugu aldez aurretik Euskadiko neguko txapelketarako gutxienekorik ez zeukatelako eta azken aukerako txapelketa honetan lortu egin zutelako: Sofía Cagigal, Pablo Fernández eta Gabriel Ibáñez. Haiekin batera datorren infantilen Euskal Herriko Txapelketara eramango dugun igerilari-kopurua 23ra igotzen da. Horrez gain, bi igerilari alebin ere ezin ditugu ahaztu -Gure Abad eta Adrián Martínez-, alebinen udako Euskal Herriko Txapelketarako bere lehenengo gutxieneko marka lortu dute eta.

Espainiako gutxieneko markak direla eta, hamabi bildu genituen txapelketa horretan: Unax García de Albéniz (100 bizkar infantilen neguko eta udakoa) eta Laia Mateo (100 bizkar eta 200 bizkar infantilen neguko eta udakoa eta 50 libre eta 200 libre infantilen udakoa). Eta txapelketako benetako sorpresa Uxue Navarro izan zen; gutxienekoak lortzegatik ez ezik, bere marken kalitateagatik ere (100 tximeleta, 200 tximeleta, 400 libre eta 400 estilo alebinen udarako). Uxueren pasadizoa ere ikusi genuen, zeren eta 100 tximeleta probako gutxieneko marka 200 tximeleta probaren pasean lortu baitzuen: hau zaila da ikusten, dudarik gabe.

Emandako 40 sariretatik klubak 24 jaso zituen, horrelaxe banatuta:

  • GIZONEZKO ALEBIN 07. urtea: 1.a Adrián Martínez 4.a Oier Marimón 5.a Alejandro Jiménez
  • EMAKUMEZKO ALEBIN 08. urtea: 3.a Gure Abad 5.a Maddi Baztán
  • GIZONEZKO ALEBIN 06. urtea: 1.a Jokin Nanclares
  • EMAKUMEZKO ALEBIN 07. urtea: 1.a Uxue Navarro 2.a Naroa Sanz 4.a Maienne Martínez de San Vicente 5.a Alejandra Montejo
  • GIZONEZKO INFANTIL 05. urtea: 1.a Unax García de Albéniz 2.a Aritz Marimón 3.a Urko Zugazaga 4.a Pablo Espejo 5.a Julen Carrascosa
  • EMAKUMEZKO INFANTIL 06. urtea: 1.a Laia Mateo 2.a Maddalen Echevarría 3.a Iciar González
  • GIZONEZKO INFANTIL 04. urtea: 2.a Xabier Bartolomé 3.a Pablo Fernández 4.a Gabriel Ibáñez
  • EMAKUMEZKO INFANTIL 05. urtea: 2.a Naia Antón 4.a Karla Álvarez de Eulate 5.a Elaia Bravo

ResultadosImágenes

CAMARGOKO UDALA NAZIOARTEKO SARI NAGUSIA

Bere aldetik, juniorren eta absolutuen taldeko batzuk, 4 mutil eta 5 neska, Kantabriako lurretan lehiatu ziren Camargoko Udala Nazioarteko Sari Nagusian. Izen handiko txapelketa horretan nazioarteko igerilariek hartu zuen parte, besteak beste, Melani Costak eta Marta Gonzálezek, Martín Melconianek eta Juan Franscisco Segurak.

Proba eta kategoria bakoitzeko lehenengo postuetan hauexek geratu ziren:

  • Iker Bañuelos 3. absolutua 200 bular
  • Xabi Nanclares 1. junior 50 tximeleta eta 3. junior 100 tximeleta
  • Oier Perez 2. junior 200 Libre
  • Maialen Bañuelos 1. junior 50 bular eta 3. junior 100 bular
  • Aitana García de Albéniz 2. junior 50 bizkar eta 100 bizkar
  • June San Vicente 3. junior 50 tximeleta.

4×100 Estilo probako erreleboan mutilak 3.ak izan ziren eta neskak 6. postuan heldu ziren.

Resultados

ZORIONAK KLUBEKO IGERILARI GUZTIEI IGERIKETA ASTEBURU EDER HORI EMATEAGATIK!!!!