2020ko Arabako junior eta absolutuen Txapelketa

Junior eta absolutuek bikain egin zuten igeri probintziako txapelketan

Pasa den asteburuan eta jardunaldi bikoitzean, otsailak 29, larunbatean, eta martxoak 1, igande goizean, Mendizorrotza IK-ko igeritokian Arabako junior eta absolutuen Txapelketa izan zen, non gure igerilari infantilek ere hartu zuten parte, berezko sailkapenik gabe.

Berriz ere parte-hartzaile gehien eraman eta kategoriako eta urteko sari gehien lortu zituen kluba izan ginen; izan ere, banatutako 23tik 18 trofeo jaso genituen.

Markak direla eta, Uxue Albaren Arabako errekor absolutua azpimarratu behar da, 200 bizkar proban eta 2.17.02 denbora eginda, zein aldi berean 16 urteko Arabako markarik onena baita. Horrez gain, Uxuek 16 urteko Arabako beste bi markarik onen eskuratu zituen: 800 libre -9.20.86- eta 100 bizkar -1.04.64-.

Xabier Nanclaresek ere 17 urteko markarik onena egin zuen 100 bular proban, 1.05.67 denbora eginda, adineko Autonomiako markarik onenetik oso hurbil geldirik.

Espainiako gutxieneko markei dagokienez, txapelketa honetan hamalau egin ziren:

  • Maialen Azpitarte: 50 bizkar absolutuen Espainiako Open Txapelketa
  • Uxue Alba: 200 bizkar neguko eta udako junior eta absolutuen Espainako txapelketa
    100 bizkar neguko eta udako junior Espainiako txapelketa
    200 libre eta 800 libre udako junior Espainiako txapelketa
  • Laia Mateo: 100 libre neguko eta udako infantilen Espainiako txapelketa
  • Aaron Mulvey: 50 tximeleta absolutuen Espainiako Open Txapelketa
  • Xabier Nanclares: 100 bular Espainiako Open eta udako txapelketa
  • Gizonezko infantilen erreleboa 4×100 estilo Udako Espainiako txapelketa denborak gehituta: Unax
  • Neguko absolutuen erreleboa 4×50 estilo

Kategoría eta urteko sariak direla eta, hauexek izan ziren banatutako 18 sari:

  • GIZONEZKO SENIOR MASCULINO: 1.a Aaron Mulvey 2.a Alex Ojanguren 3.a Jaran Padilla
  • EMAKUMEZKO SENIOR FEMENINO: 1.a Maialen Azpitarte 2.a Leire Ochoa de Eribe
  • GIZONEZKO 00 urtea: 1.a Oscar Valderrama
  • EMAKUMEZKO ABSOLUTU GAZTE 02 urtea: 1.a Nahia San Vicente 2.a Leire Lpz de Goikoetxea
  • GIZONEZKO JUNIOR 02 urtea: 1.a Aritz Coca 3.a Aritz Nájera
  • EMAKUMEZKO JUNIOR 03 urtea: 1.a Aida Tazón 2.a Carolina García 3.a Maialen Bañuelos
  • GIZONEZKO JUNIOR 03 urtea: 1.a Xabier Nanclares, 2.a Xabier Meneses
  • EMAKUMEZKO JUNIOR 04 urtea: 1.a Uxue Alba 2.a June San Vicente 3.a June Mateo

ZORIONAK IGERILARI GUZTIOI. HURRENGO HITZORDUA ………. AUTONOMIAKO JUNIOR ETA ABSOLUTUEN TXAPELKETA eta INFANTILEN ESPAINIAKO TXAPELKETA!!!!

EmaitzakArgazkiak

2020ko Alebinen Federazio autonomikoen Espainiako txapelketa

Bi igerilari eta entrenatzailea alebinen federazio autonomikoen Espainiako txapelketan

Gure igerilariak, Alejandra Montejo eta Uxue Navarro, eta bere entrenatzailea, Marta Redondo, poz-pozik itzuli ziren otsailaren 28 eta 29an eta martxoaren 1ean, Oviedo hirian izan zen eskolarteko Federazio Autonomikoen Espainiako Txapelketatik. Eta horrelako poza izateko zenbait arrazoi egon ziren: euskal selekzioaren deia –igerilarientzako euskal taldean parte hartzeko LEHENENGO deialdia izan da-, txapelketan lortutako marken maila eta puntuko azken sailkapena. Hitzordu horretan, euskal selekzioak azken urteetako parte-hartzerik onenetarikoa izan du, taldeko azken sailkapenean seigarren postua eskuraturik eta aurreko urteko hamargarren postua nabari hobetzen baitu. Uxuek eta Alejandrak beste 6 emakumezko igerilarirekin eta beste 10 igerilari batzuekin osatu zuten selekzioa.

ESPAINIAKO LAU GUTXIENEKO MARKA eta ARABAKO ADINEKO LAU GUTXIENEKO MARKA!!!

Arabako adineko markarik onenak direla eta, Uxue Navarrok denak bete zituen, 13 urteko lau adineko markarik onen apurturik. Izan ere, hori igeri egindako banakako hiru probetan lortu zuen, baina ostiralean 100 tximeleta probakoa berriro apurtu zuen 400 estilo probako pasean (1.10.01) eta igandean 100 tximeleta proban bertan berriz apurtu zuen (1.08.43). Beste bi apurketa 200 tximeleta (2.31.12) eta 400 estilo (5.17.74) probetan gertatu ziren.

Eta Espainiako gutxienekoak direla eta, esandako probetan Uxuek lortutako 3 probar, Alejandra Montejok egin zuena gehitzen zaio: 4×100 libre erreleboaren lehenengo postan eta denboraldi honetako bere lehenengo gutxienekoa (100 libre-1.02.47).

Hauxe da klubeko bi parte-hartzaileen proba eta postuen laburpena, bai banakako probetan, bai erreleboetan:

UXUE NAVARRO

  • 200 tximeleta 2.31.12 – 2. postua
  • 100 tximeleta 1.08.43 – 4. postua
  • 400 estilo 5.17.74 – 5. postua
  • 4×200 libre – 8. postua
  • 4×100 estilo – 4. postua

ALEJANDRA MONTEJO

  • 200 tximeleta 2.42.12 – 11. postua
  • 100 tximeleta 1.12.28 – 15. postua
  • 4×100 libre – 8. postua
  • 4×100 estilo – 4. postua

ZORIONAK BIOI, BESTE URRATS BAT UDAKO ESPAINAKO TXAPELKETAKO ZUEN PRESTAKUNTZAN!!!

EmaitzakArgazkiak

2020ko infantilen Euskal Herriko neguko txapelketa

Iruneko infantilen Euskal Herriko neguko txapelketa bikainean infantilak gailendu dira

Mugako lurretako pasatu den asteburuak sorpresa eder asko ekarri zizkigun. Azken Portu kiroldegiaren beroari eusteko mozorroak jantzita, neguko Euskal Herriko Txapelketara abiatu ginen, Irunera hain zuzen, eta ilusioz beteta. Eta Gasteiza oso zenbateko itsaropentsuak ekarri genituen:

  • Igerilari gehien eraman zuen kluba izan ginen (23 igerilari, 12 mutil eta 11 neska). CD Bidasoa XXI eta Galdakao IT klubetan 17 izan ziren.
  • Igeri egindako proba gehien egin zuen kluba izan ginen (75)
  • 23 domina eta 13 laugarren postu; beraz, sari gehien jaso zuen kluba
  • Espainiako 4 gutxieneko marka

Azken finean, neguko infantilen txapelketa ederra izan da, non gure igerilariak errendimendu ona adierazi duten eta talentu berriak azaldu diren.

Banakako probetan eta erreleboetan lortutako 23 dominak horrelaxe banatu ziren:

  • 5 urre: Pablo Espejo (100 bular-200 bular), Unai Galdós (800 libre), Laia Mateo (100 bizkar-400 libre)
  • 10 zilar: Naia Antón (100 estilo), Pablo Fernández (100 estilo-200 bular), Unax Gc de Albéniz (200 bizkar-400 estilo), Eneko Gonzalo-Bilbao (200 bular), Goretti Rubio (1500 libre), Urko Zugazaga (800 libre), emakumezko 4×100 libre eta 4×200 libre (Karla Álvarez de Eulate, Naia Antón, Elaia Bravo, Laia Mateo)
  • 8 brontze: Naia Antón (50 libre), Elaia Bravo (100 libre-800 libre), Julen Carrascosa (100 estilo), Maddalen Echevarría (100 estilo), Pablo Fernández (100 bular), Unai Galdós (1500 libre), Eneko Gonzalo-Bilbao (100 bular)

Gainera, 13 laugarren postu izan genituen: Karla Álvarez de Eulate (400 libre), Xabier Bartolomé (100 libre-200 libre), Julen Carrascosa (400 estilo), Unax Gc Albéniz (200 estilo), Iciar González (200 libre-400 libre), Laia Mateo (50 libre), Danel Pérez (800 libre), Urko Zugazaga (1500 libre), emakumezko 4×100 estilo (Laia Mateo, Maddalen Echevarría, Karla Álvarez de Eulate, Naia Antón), gizonezko 4×100 estilo (Unax Gc Albéniz, Pablo Espejo, Pablo Fernández, Xabier Bartolomé), gizonezko 4×100 libre (Unax Gc Albéniz, Xabier Bartolomé, Juan Mediavilla, Unai Galdós).

Espainiako infantilen txapelketarako 14 gutxieneko marka lortu ziren eta horien artean Pablo Espejok lortutakoak azpimarratu nahi ditugu, bere lehenengo gutxienekoak eta txapeleketa horretan klubeko ustekabeko markak izan baitira.

Gutxienekoen laburpena hauxe izan da:

  • Laia Mateo: sei gutxieneko, 100 bizkar, 200 libre eta 400 libre negurako eta udarako
  • Unax Gc Albéniz: lau gutxieneko, 100 bizkar eta 200 bizkar negurako eta udarako
  • Pablo Espejo: lau gutxieneko, 100 bular negurako eta udarako eta 200 bizkar eta 200 bular udarako
  • Gainera, gure nesken emakumezko 4×100 libreko erreleboa: Karla Álvarez de Eulate, Naia Antón, Elaia Bravo eta Laia Mateo udarako gutxienekoa lortzear egon ziren. Gauza bera gertatu zitzaien bere banakako probetan Pablo Fernándezi, Naia Antóni eta Elaia Bravori, gutxienekoak hurbil-hurbiletik ukitzekotan egon ziren eta.

ZORIONAK HOGEITA HIRU IGERILARIOI TXAPELKETA HORREGATIK, GAINERAKO DENBORALDIRAKO BULTZADA BAITA!!

EmaitzakArgazkiak